mimag enerji      
   

Mimag Enerji A.Ş. elektrik ve buhar santralı yatırımı yapacak olan sanayicilerimize, fizibilite, tasarım ve tesis kurma faaliyetleri sırasında her türlü hizmeti sağlamak üzere kurulmuştur. Firmamız, kurucu ortağımız MİMAG İnşaat ve Ticaret A.Ş.'nin 100% iştiraki ile enerji sektöründeki hızlı yürüyüşüne devam etmektedir.

Tecrübelerimiz ışığında birçok ülkede yaptığımız etütler sonucu, elektrik ve buhar üretiminde en önemli masraf girdisi yakıtın, kolay temin edilebilir, verimli, ucuz ve çevre sorunu yaratmadan kullanılmasında en önde gelen seçeneklerden biri olarak, kömür kaynaklarının akışkan yatak kazan (AYK) teknolojisi ile değerlendirmeye alınmasının gerektiği tespit edilmiştir.

Bu sebeple firmamız, Türk enerji sektörünün ve önemli miktarda buhar/elektrik tüketen sanayisinin ihtiyaçlarını karşılayacak, başta AYK teknolojisi olmak üzere, fosil yakıtlara dayalı buhar/elektrik üretim tesislerini anahtar teslim kurmak amacıyla yapılandırılmıştır. Ülkenin ekonomik koşullarına uygun optimum çözümleri sağlayan teknolojileri uygulamayı birincil hedef edinen Mimag Enerji, temiz, ucuz ve verimli enerji için anahtar teslim taahhüt kapsamında; proje geliştirme, finansman, mühendislik, tedarik, inşaat/montaj, işletme, bakım/onarım ve proje yönetimi hizmetlerini vermektedir.
 
   

 

ana sayfa | şirket profili | faaliyet alanları | projeler | mimag enerji | baymina enerji | iletişim

izci sok. no: 18 g.o.p ankara tel: 312.436 3036 faks: 312 437 2853 e-posta: info@mimag.com.tr